A legtöbbünknek a műtét után elvégzendő kötelező tornafeladatok jutnak eszébe a gyógytornáról, bár ez a fizioterápia csoportjába tartozó módszer jóval több annál, mint amikor a gyógytornász mozdulatokat diktál, amelyeket a beteg elvégez. Van különbség a kettő között, ezért érdemes tájékozódnod, ha valamelyik testrészedben régebb óta tartó fájdalmat érzel. A Gyógytornászom rendelő fizioterápia tájékoztatóját is érdemes átfutnod. Tulajdonképpen a fizioterápia egy összefoglaló név, ami magába foglalja az orvosi kúrák természetes gyógymódjait.

Fizikai és kémiai energiákkal gyógyít, ebbe a kategóriába tartozik a gyógytorna és a fizikoterápia. Előbbi a mozgás által keletkezett fizikai, utóbbi pedig jellemzően csak kémiai energiákat hasznosít. A mozgásszervi problémák konzervatív módon történő kezelésére az egyik legismertebb módszer a gyógytorna. Ez egy meglehetősen komplex terápia, ami sokféle sérülést, elváltozást és betegséget képes hatékonyan kezelni. Folyamatosan jelennek meg újabb és újabb technikák, amelyeket a gyógytornászok sikerrel alkalmaznak.

Egyik ilyen a Fascia terápia, az a korszerű kezelési forma, ami hatékonyan csillapítja a fájdalmat, illetve kezeli az azt kiváltó okot. A másik, a fizioterápia speciális technikája a kézzel végzett gyógyító módszer, azaz a manuálterápia. Ez lokalizálja a mozgató szervrendszer funkcionális működészavarait, valamint analizálja a kialakult funkcionális zavarokat.

Manuálisan kivitelezett fogásokkal enyhíti a fájdalmat és mobilizálja az ízületet, így hatására javul az ízületek mozgástartománya, illetve oldódik az izmok merevsége. A manuálterápia része a trigger pont kezelés. Ennek a módszernek a lényege, hogy a befeszült izmokban, a kialakult izomcsomókat kitapintva, azokra nyomást helyezve, feloldja és megszüntesse a fájdalmat okozó köteget. A gyogytornaszom.hu weboldalon minden információ megtalálható ezekről a hasznos és hatékony módszerekről. Ugyancsak itt jelentkezhetsz be a rendelőbe, ahol a szakemberek segíteni fognak a fájdalmaid megszüntetésében.